نمایش درونیات یک انسان

نمایش درونیات یک انسان

نمایش درونیات یک انسان 1080 1080 گالری تام

نمایش درونیات یک انسان در «خیلی نزدیک»

ایسنا/اصفهان نمایشگاه نقاشی «خیلی نزدیک» با آثار نسیم صلاحی در گالری تام برقرار است؛ این نمایشگاه شامل ۳۲ اثر خلق شده با تکنیک‌های اکریلیک، مرکب و قلم فلزی است که به گفته خالق این آثار، گردآوری مجموعه، نزدیک به یک سال به طول انجامیده است.

نمایش درونیات یک انسان در «خیلی نزدیک»

گالری تام- نمایشگاه خیلی نزدیک- هنرمند: نسیم صلاحی

 

نسیم صلاحی، در گفت‌وگو با ایسنا، منبع الهام‌بخش برای نقاشی‌های این مجموعه را حالات و احساسات درونی خود عنوان کرد و افزود: هنر برای من تنها راه  برای نزدیک شدن به خود درونم است، در این مجموعه سعی کردم درونیات خودم را با فرم، رنگ و خط نمایش بدهم. رنگ‌های شفاف و شاد نشان دهنده سرزندگی و شادی درونی و رنگ‌های تیره و مات، نشانگر غم، اندوه و حتی استیصال است.

این هنرمند توضیح داد: همیشه تفکر در مورد انتخاب سوژه و کنار هم قرار دادن رنگ‌ها برای من مانند نوعی مراقبه عمل کرده و در این مورد، نقاشی بنا و فضاهای شهری، به مشغله‌های ذهنی‌ام نظم داده است. به تصویر کشیدن گل شمعدانی با مرکب و قلم فلزی، بهترین درمانگر من در مواقع اضطراب بوده و ایجاد بافت‌های مختلف، نوعی ذکر گفتن برای تسکین جسم و روحم است.

وی اظهار کرد: همانگونه که وجود انسان سرشار از احساسات مختلف است، وقتی درون خویش را به تصویر می‌کشد، نتیجه آن نیز تصاویر گوناگون را به وجود می‌آورد. دوست داشتم مخاطبین درک کنند که توجه به درون، حالات و احساسات چقدر می‌تواند شفابخش باشد و از این منظر، چگونه می‌توان دنیای اطراف را متفاوت دید. از نگاه من این‌طور بوده و امیدوارم مخاطبین هم به توافق با این آثار برسند.

نمایشگاه آثار نسیم صلاحی، با عنوان «خیلی نزدیک» در محل «گالری تام» واقع در اصفهان، حکیم نظامی، کوچه کلیسا وانک، روبه‌روی دانشگاه هنر اصفهان تا ۹ اسفند، میزبان مخاطبان است.

  •  دبیر بهنام افشاری
  •  خبرنگار پرستو حسنی
  • در ایسنا بخوانید

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

© 2019 Tam Gallery. Designed by Shainaco.