دریچه ای به دنیای تعلیق تصویر

دریچه ای به دنیای تعلیق تصویر

دریچه ای به دنیای تعلیق تصویر 650 650 گالری تام
به گزارش ایسنا/اصفهان گالری تام اصفهان، از امروز تا ۲۰ مردادماه به‌صورت حضوری و مجازی، میزبان هنردوستانی است که مایل به تماشای آثاری از امیر منفرد با عنوان «تعلیق تصویر» هستند.

 

سانازاسلامی، مدیر گالری تام در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کرونا خیلی از کسب‌وکارها و فعالیت‌های هنری را دچار مشکل کرد اما ازآنجاکه نمی‌دانیم تا کی این ویروس می‌خواهد به جولان خود ادامه بدهد و  چون نمی‌توانیم برای مدتی نامعلوم بنشینیم و دست روی دست بگذاریم، تلاش کردیم که گالری‌مان را با شرایط جدید وفق بدهیم.

وی ادامه داد: گالری تام خردادماه سال ۱۳۹۸ در کوچه کلیسای وانک، درست روبه روی دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد و از همان ابتدا سایتی را نیز به نشانی https://tamgallery.com برای آن طراحی کردیم تا اطلاعات نمایشگاه برای همگان قابل‌دسترس باشد.

 

مدیر گالری تام خاطرنشان کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا مناسب‌سازی این سایت در اولویت کار ما  قرار گرفت و ماه گذشته آثار یکی از هنرمندان لیتوانیایی به نام گابریلا کویزنایت را از همین طریق، به‌صورت مجازی در معرض دید مخاطبان قرار دادیم.

اسلامی توضیح داد: نمایشگاهی که از ۱۰ تا ۲۰ مردادماه میزبان آن هستیم و امروز (جمعه، ۱۰ مردادماه) رأس ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود، شامل مجموعه آثاری از امیر منفرد، فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر تهران و عضو پیوستۀ انجمن نقاشان ایران است که امکان بازدید از آن هم به‌صورت مجازی و هم به‌صورت حضوری(به‌شرط هماهنگی) برای علاقه‌مندان وجود دارد.

وی برای شرح بیشتر جزییات نمایشگاه «تعلیق تصویر» با تکیه‌بر بیانیۀ آن که به قلم خالق آثارش نوشته‌شده، چنین گفت: در فرآیند این کار آنچه اهمیت اساسی دارد لحظۀ رؤیت تصویر است نه لحظۀ خلق آن؛ لحظه‌ای که فرم‌های مغشوش و بی‌معنا در قالب یک کلیت قابل بازشناخت و معنادار در ذهن بیننده سامان‌یافته و منظم می‌شود. تصاویر منفرد، تلاش دارند بیننده را بر مرز حساس و گذرای ناآشنا و آشنا بی‌معنا و بامعنا نگه دارد و این لحظۀ تعلیق که به تشکیل تصویر منجر می‌شود، ماهیت آن را بر مرزهای سؤال‌برانگیزی جابجا می‌کند.

  •   خبرنگار سمیرا قاسمی || دبیر پروانه عبداللهی

لینک خبر در وبسایت ایسنا : https://www.isna.ir/news/99051007145/

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

© 2019 Tam Gallery. Designed by Shainaco.