تغییر بازار: هنر خاورمیانه برگرفته از مصاحبه ی بن ایست با ژانت رَدی

تغییر بازار: هنر خاورمیانه برگرفته از مصاحبه ی بن ایست با ژانت رَدی

تغییر بازار: هنر خاورمیانه برگرفته از مصاحبه ی بن ایست با ژانت رَدی 345 259 گالری تام

Hojat Amani . From the Angels Collection . New Media- حجت امانی -از مجموعه فرشتگان- نیو مدیا

تغییر بازار: هنر خاورمیانه
از 2012-2020 از نگاه ژانت رادی
گالریست و کیوریتور در لندن
با توجه به اینکه دبی خود را به عنوان قطب هنری برای منطقه می‌داند ، اما شاید تغییر واقعی در ثروت هنرمندان خاورمیانه بیش از چهارهزار مایل دورتر اتفاق می‌افتد . درست زمانی که دو گالری در لندن تأسیس شد که هر دوی آن ها به طور انحصاری کارهایی از هنرمندان منطقه ی خاورمیانه را دارند.
هرچند که تاکنون مورد جدیدی نداشتیم اما اعتماد واقعی به بازار جهانی خاورمیانه وجود دارد.
رادی به عنوان حامی هنرمندان خاورمیانه از سال 2006 می‌گوید: زمانی که به نمایشگاه هنرمندان هنر مدرن خاورمیانه در British museum رفتم متوجه یک شکاف در بازار هنری شدم. عاشق کارها شده بودم اما دقیقا نمی‌دانستم کجا می‌شود این هنرها را خرید؟!

Laila Shawa, Trapped I, 2011, Digital Print on light watercolour paper, 60 x 66 cm, ed of 6 هنرمند: لیلا شاوا . چاپ دیجیتال برروی کاغذ

 

 

 

 

 

 

زمانی که شروع کردم در دبی چهار یا پنج گالری وجود داشت اکنون به بیش از چهل گالری رسیده است و هنر خاورمیانه شناخته شده است.

 

علاقه ی جهانی
شروع من ابتدا در قاهره بود و سپس دبی که توانستم تعدادی هنرمندان جدید و گالری های جدید را پیدا کنم. پیش تر علاقه مند بودم کارهای این هنرمندان را در این ناحیه (خاورمیانه) به نمایش بگذارم و سپس در لندن ، برای همین مجبور شدم هم در دبی و هم در لندن دفتر داشته باشم . هرچند که امروز شرایط تغییر کرده است و تغییراتی که در بازار خاورمیانه بوجود آمده است باتوجه به اوضاع اقتصادی جهان و عدم اطمینان . سیاسی در منطقه است که به طور خاصی به سمت علاقه های شخصی و خریداران محلی از هنرمندان بین المللی خود رفته است.

گر چه یک فضایی Cromwell Place که قصد دارد در پاییز افتتاح شود میزبان تعدادی از گالری های دبی خواهد بود و هنرمندان خاورمیانه همچنان در برخی از گالری های غیر خاورمیانه در لندن گنجانده می‌شوند و بازارهای بین المللی هنر از یک قدرت به قدرت دیگر می‌رسند مانند هنر آفریقا.
برخی از من سؤال می‌کنند درباره ی خرید خوشنویسی سنتی و این خوب است در حالی که من معتقدم چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارد.

Morteza Darrebaghi. Hand . Instalation هنرمند: مرتضی دره باغی . دست

حجت امانی

 

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

Tam Gellery
Vank Alley, Hakim Nezami Ave,
Isfahan, Esfahan, Iran.

Opening days & Hours
Saturday to Thursday
(Tuesdays & Fridays Closed)
4:00 pm – 8:00 pm

© 2019 Tam Gallery. Designed by Shainaco.